Skóra jest naturalnym materiałem - zadbajmy o nią, a będzie długo nam służyć i cieszyć swoją urodą.

WAŻNE INFORMACJE

PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA TOREBKI SKÓRZANEJ

Torebkę skórzaną należy przechowywać wyłącznie w dołączonym worku przeciwkurzowych w suchym i zacienionym miejscu.
Zalecamy przechowywać torebki skórzane wypełnione w środku by ochronić ja przed deformacją i zagnieceniem skóry.

ABY ODŚWIEŻYĆ SKÓRĘ NATURALNĄ POLECAMY NATURALNY I EKOLOGICZNY SPOSÓB.

W małej ilości wody ( 50-100ml ) należy rozpuścić niedużą ilość płatków mydlanych, ubić je i powstała pianą ( wyłącznie suchą !!! ) za pomocą miękkiej bawełnianej szmatki delikatnie wyczyścić powierzchnię torebki. Po wykonaniu czyszczenia torebkę proszę pozostawić na ok. pół godziny i ew. następnie przetrzeć dla uzyskania większego połysku.
Odświeżona w ten sposób skóra naturalna odzyska swój połysk i świeżość.
Uwaga - przed czyszczeniem proszę wykonać próbę na niewidocznej części torebki by ocenić skuteczność i pewność zabiegu czyszczenia Konserwację skóry można również wykonać za pomocą powszechnie dostępnych środków do konserwacji.

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU ZAMOCZENIA TOREBKI WYKONANEJ ZE SKÓRY NATURALNEJ ?

Torebki skórzane wykonane ze skóry licowej zwykle są odporne na chwilowe opady atmosferyczne.
Należy jednak je chronić przed przemoczeniem, zwłaszcza gdy nie są zabezpieczone lakierem i wykazują obniżony stopień wodoodporności.
Można to sprawdzić, za pomocą testu.
Korzystając z otrzymanej od nas próbki skóry z której wykonana jest torebka należy na jej powierzchnię nałożyć kilka kropli wody. Jeżeli przez 30 sekund nie wchłoną się i pozostaną na powierzchni a po ich wytarciu w miejscu na skórze nie pozostanie po nich ślad, to skóra torebki jest zabezpieczona przed chwilowym zamoczeniem.
Jednak aby dłuższy deszcz i śnieg nie wyrządził szkody, zamoczoną torebkę skórzaną należy wysuszyć. Pustą torebkę układamy w miejscu zacienionym i oddalonym od źródeł ciepła pozostawiając do całkowitego wyschnięcia Nie wolno skóry naturalnej wystawiać na długotrwałe działanie słońca i podwyższonej temperatury gdyż spowoduje to jej twardnięcie, wysuszenie i utratę połysku. Po całkowitym wysuszeniu do torebek ze skóry licowej można użyć kremu lub pasty do skór. Torebki wykonane z zamszu lub nubuku można szczotkować po wysuszeniu za pomocą szczotki do zamszu by przywrócić jej meszek.

JAK USUNĄĆ ZABRUDZENIA Z TOREBKI SKÓRZANEJ ?

Skóra licowa

Zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania można usunąć poprzez wykonanie zabiegu jej odświeżenia. W małej ilości wody ( 50-100ml ) należy rozpuścić niedużą ilość płatków mydlanych, ubić je i powstała pianą ( wyłącznie suchą !!! ) za pomocą miękkiej bawełnianej szmatki delikatnie wyczyścić powierzchnię torebki. Po wykonaniu czyszczenia torebkę proszę pozostawić na ok. pół godziny i ew. następnie przetrzeć dla uzyskania większego połysku.
Uwaga - przed czyszczeniem proszę wykonać próbę na niewidocznej części torebki by ocenić skuteczność i pewność zabiegu czyszczenia. Aby utrzymać poziom naturalnego natłuszczenia, należy co pewien czas można zastosować krem pielęgnacyjny do skóry.

Zamsz i Nubuk

Aby skutecznie ochronić przed zabrudzeniami torebki wykonane z zamszu i nubuku, zaleca się przed pierwszym użyciem zabezpieczyć je sprayem ochronnym. Szczególną uwagę należy zwrócić na dokładne spryskanie miejsc, w których produkt ma bezpośredni kontakt ze ludzką skórą. Pojemnik ze sprayem należy trzymać w odległości ok. 30 cm od torebki, spryskując go delikatnie i dokładnie. Nie wolno przy tym dopuścić do przemoczenia skóry. Zabieg ten należy powtórzyć po odczekaniu do całkowitego wyschnięcia. W celu zagwarantowania trwałego zabezpieczenia, zaleca się spryskiwanie co 2-3 miesiące (w zależności od częstotliwości użytkowania). Warto również przywracać meszek przy użyciu szmatki lub szczoteczki do zamszu.

Ciężkie zabrudzenia 

Zaschnięte zabrudzenia oraz głębokie plamy powinny być usuwane w profesjonalnych pralniach chemicznych specjalizujących się w czyszczeniu skóry i zamszu.


Na nasze wyroby udzielamy 24 miesięcznej gwarancji od daty sprzedaży pod warunkiem, że będą użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem, z wyłączeniem uszkodzeń wynikających z niewłaściwego wykonywania zabiegów czyszczenia i konserwacji oraz uszkodzeń mechanicznych.
Dopuszczalne są różnice w fakturze i odcieniu skóry a także różnego rodzaju blizny, żyły, znamiona, chropowatość lica, różnice w grubości skóry i zmarszczki.
Są to charakterystyczne cechy dla surowca jakim jest skóra naturalna i należy je traktować wręcz jako oznakę prawdziwości/szlachetności i zaletę skóry naturalnej.

Gwarancji nie podlegają zmiany zachodzące naturalnie, podczas przeciętnego użytkowania wyrobu a będące następstwem upływu czasu i używalności typu: rozciąganie, marszczenia, przecieranie na szwach i miejscach intensywnego użytkowania oraz nabłyszczanie się skóry.

Wszystkie wyroby prezentowane na naszych stronach internetowych są oryginalne, nowe i wykonane w całości ze skóry naturalnej w naszej pracowni w Polsce.